topoweb.lv platforma

topoweb

SIA Topo dati, kopš 2015.gada mērķtiecīgi modernizē ADTI pakalpojuma sniegšanu, kā lielākais izrāviens bija nozarē – 2016.gadā, kad kā pirmie uzsāka sniegt automatizētu datu izsniegšanu 24/7 režīmā.

2019.gada sākumā uzsākts sniegt datu pārbaudes serviss, ar iespēju pārbaudīt ADTI specifikāciju un ADTI datu loģisko nosacījumu pārbaudi, kā arī – datu salīdzināšana ar datu bāzē esošo pazemes komunikāciju informāciju. (http://topodati.lv/adti/)

Šie soļi tika ieviesti, lai uzņēmums spētu izveidot sistēmu, kurā ir iespējams veikt automatizētu datu pārbaudi, atbilstoši visiem ADTI datu uzturēšanas soļiem:

  1. Valsts zemes dienesta esošas *.edoc datnes datu pārbaude topogrāfijā*;
  2. ADTI datu specifikācijas pārbaude (Piemēram: līmeņi, līniju biezumi)*;
  3. ADTI datu loģisko nosacījumu pārbaude (piemēram – līniju savienojumi, augstuma atzīmes pie ūdenstilpnēm)*;
  4. ADTI datu pārbaude ar datu bāzē esošo komunikāciju informāciju*;
  5. ADTI datu pieņemšana un pārbaude no ADTI datu uzturētāja puses (rakstlaukuma pārbaude un citas informācijas pārbaude);
  6. Datu imports datu bāzē*;
  7. Datu nodošana Valsts zemes dienesta centralizētā datu bāzē*.

*pilnībā automatizēts process.

Tā kā mērniecības uzņēmumi ir diezgan sadrumstaloti, un pastāv iespējas, ka viens mērnieks var pārstāvēt vairākus uzņēmumus, Sistēmai tika izveidota tā, lai ar vienu lietotāju var pievienoties sistēmā un iesniegt datus vairāku uzņēmumu vārdā (līdzīgi kā banku piedāvātos risinājumos, izvēlas uzņēmumu, kā vārdā iesniedz datus).

Risinājums atšķiras ar to, ka mērnieka pakalpojuma sniedzējs pats var pievienot sava uzņēmuma profilam lietotājus, nosakot tā tiesības darboties uzņēmuma vārdā, piesaista mērniekus, kuru darbus var iesniegt uzņēmumā.

Svarīgākais, ko risina http://topoweb.lv – sistēmā iesniegtie dati vienmēr tiek pārbaudīti vienādi, neatkarīgi no pārbaudītāja cilvēciskā faktora.

Jaunākais uzlabojums –

Sākot ar 2020.gada 1.maiju apstiprinātos darbus topoweb.lv, iespējams arī ADTI darba gala lietotājam pārbaudīt, ievadot Topoweb atslēgu (36 simbolu unikāla virkne). Tādā veidā vienmēr ir iespēja pārliecināties, kādi dati ir tikuši saskaņoti.

Sistēma ir vēl unikāla ar to, ka tā var uzturēt neatkarīgus ADTI datu uzturētājus vienkopus. Kā arī, sistēmu var izmantot pašvaldības, kuras pašas uztur ADTI datus, tādā veidā atvieglojot datu pārbaudes un datu uzturēšanas darbus.

Dati par

Sistēma pieejama sekojošos novados: Aizputes novads, Alojas novads, Alsungas novads, Apes novads, Engures novads, Jaunpils novads, Kandavas novads, Limbažu novads, Priekules novads, Viļakas novads, Sējas novads.

 

Jautājumu gadījumā:

topodati@topodati.lv,

Māris Krievs

26333414